•  
   
 
  • بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی زمینی

   معرفی بیمه نامه

   بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی زمینی
   شرکت ها و موسسات حمل و نقل داخلی بر اساس قانون تجارت و سایر مقررات مربوطه، موظفند محصولاتی را که توسط ارسال کنندگان و یا صاحبان کالا جهت حمل به مقاصد مورد نظر به آنها واگذار می گردد صحیح و سالم به مقصد برسانند. با توجه به قلمرو و توسعه شهرها و پیشرفت روزافزون صنعت و تکنولوژی در عصر حاضر و افزایش ارزش کالا، مسئولیت شرکتهای حمل و نقل نیز افزایش یافته است. جبران خسارات وارد به محموله در اثر وقوع خطرهای متعدد در جاده های کشور از جمله تصادف، واژگونی، آتش سوزی و ... جزء مسئولیت مؤسسات حمل و نقل می باشند.
   در این رابطه ماده 386 قانون تجارت بیان می دارد "اگر مال التجاره تلف یا گم شود متصدی حمل و نقل مسئول قیمت آن خواهد بود مگر اینکه ثابت نماید تلف یا گم شدن مربوط به جنس خود مال التجاره یا مستند به تقصیر ارسال کننده و یا مرسل الیه و یا ناشی اط تعلیماتی بوده که یکی از آن ها داده اند و یا مربوط به حوادثی بوده که هیچ متصدی مواظبی نیز نمی توانست از آن جلوگیری نماید. قرارداد طرفین می تواند برای میزان خسارات مبلغی کمتر یا زیادتر از قیمت کامل مال التجاره معین نماید".
   در این بیمه نامه خسارات ناشی از حوادث جاده ای از قبیل تصادف، تصادم، واژگون شدن وسیله نقلیه، سرقت کلی و آتش سوزی محموله، تحت پوشش می باشد

پورتال سامان
کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
مجری : پورتال سامان