•  
   
 
  •  
  • فهرست پرسش های بیمه های اشخاص

   - مدارک لازم جهت دریافت خسارت از sos چگونه است ؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۴:۵۶

   مدارک لازم جهت دریافت هزینه درمان، هزینه های بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی 1- اصل صورتحساب بیمارستان ممهور به مهر بیمارستان وحسابداری بیمارستان مربوطه، صورت حساب بیمارستانی: فاکتوری است که در آن هزینه اتاق عمل لوازم مصرفی جراحی، ریکاوری، تخت روز (هتلینگ)، همراه، دارو، تصویربرداری، آزمایشگاه، نوارقلب، خدمات، فیزیوتراپی و تشکیل پرونده..... درج گردیده است.2- اصل یا فتوکپی برگ یا برگهای شرح عمل (گزارش اتاق عمل) ممهور به مهر نظام پزشکی و امضاء جراح یا جراحان مربوطه و مهر بیمارستان. 3- اصل برگ خلاصه پرونده، برگ و یا برگ های سیر بیماری جهت بیمارانی که درمان طبی شده اند. 4- اصل گواهی پزشک معالج مبنی بر تشخیص بیماری، ذکر عمل و یا اعمال جراحی انجام شده و حق العمل دریافتی از بیمار ممهور به مهر نظام پزشکی و امضاء. پزشک .5- اصل گواهی پزشکان مشاور مبنی بر علت مشاوره و تعدادویزیت ها ممهور به مهر نظام پزشکی و امضاء. 6- اصل گواهی پزشکی بیهوشی مبنی بر مدت زمان و نوع بیهوشی ممهور به مهر نظام پزشکی و امضاء جهت بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.7- اصل برگه های آزمایش ممهور به مهر بیمارستان و آزمایشگاه بیمارستان مربوطه. 8- اصل نسخ دارویی ممهور به مهر بیمارستان، داروخانه و پزشک و........

   هزینه های دندانپزشکی و چشم پزشکی شامل بیمه تکمیلی می شود یا خیر ؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۲:۳۶

   هزینه های دندانپزشکی شامل پوشش های اضافی بیمه درمان تکمیلی می باشد. هزینه های چشم پزشکی اگر در تعهدات هزینه های بستری در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care انجام شود قابل پرداخت است .ضمناً هزینه های بینایی سنجی(اپتومتری) آنژیوگرافی چشم و عمل لیزیک شامل پوشش های اضافی بیمه درمانی تکمیلی می باشد.

   - مدارک لازم جهت دریافت هزینه های پاراکلینیکی و سرپائی در مراکز خصوصی و یا دولتی چه می باشد؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۵:۰۴

   • تصویر یا اصل درخواست پزشک معالج • اصل رسید صندوق (رسید هزینه) • اصل یا تصویر جواب ( مثال جواب سونوگرافی، جواب ام آر آی، و غیره ........)

   فرانشیز یعنی چه ؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۷

   سهمی از خسارت است که بر عهده بیمه شده (بیمار) می باشد. و حداقل 30% است . ضمناً بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی نسبت به کاهش آن تا 10% اقدام نماید.

   هزینه های لباس و اتاق خصوصی به عهده چه کسی می باشد ؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۲:۴۶

   هزینه اتاق خصوصی و لباس بیمار شامل استثنائات بیمه درمان تکمیلی بوده و به عهده بیمه شده می باشد.

   مدارک لازم جهت دریافت هزینه های بستری در بیمارستان دولتی چه می باشد؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۵:۰۱

   1-اصل برگ دوم صورتحساب بیمارستان که مربوط به بیمار می باشد 2- خلاصه پرونده و شرح معالجات اطاق عمل و بیهوشی. 3- اصل رسید مبلغ پرداختی به حسابداری بیمارستان بابت فرانشیز و تفاوت هزینه ها. 4-در صورتی که از بیمار مبالغی بعنوان تفاوت هزینه دارو ، تفاوت لوازم مصرفی و غیره دریافت گردیده باشد اصل ریز نسخ هزینه های پرداختی اخذ گردد.

   درصورتیکه مرکز درمانی مورنظر بیمه شده در شهر که درآن سکونت دارند نباشد و برای درمان به شهر دیگری بروند نحوه دریافت معرفینامه به چه صورت می باشد؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۵:۱۷

   شرکت کمک رسان به منظور رفاه شما و سرعت در ارائه خدمات با صدها بیمارستان، مراکز جراحی محدود، کلینیکهای تخصصی و مراکز تشخیصی در تهران و شهرستانها طرف قرارداد است. خواهشمند است در زمان نیاز به استفاده از خدمات، مراتب را تلفنی از شعبات شرکت کمک رسان در استعلام فرمائید.

   در صورت عدم استفاده از معرفینامه بیمه شده چه اقدامی باید انجام دهد؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۲:۴۹

   در صورت بستری درسایر بیمارستانها، پس از ترخیص و تسویه حساب، همه مدارک بیمارستانی ممهور به مهر بیمارستان و گواهی پزشک را برای شرکت بیمه گر ارسال نمائید. هزینه های فوق برابر با مفاد قرارداد بیمه و تعرفه بستری و درمان در بیمارستانهای طرف قرارداد هم درجه محاسبه و تامین میگردد. در صورت عدم درج حق الزحمه پزشکان در صورتحساب، این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد با آن مراکز و یا مراکز هم درجه تامین میگردد.

   چه عملهایی شامل دوره انتظار می شوند؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۲:۴۰

   طبق آیین نامه های مربوط به بیمه درمان تکمیلی ، بیمه شدگان جدید شامل دوره انتطار می شوند. دروه انتظار برای زایمان ، گروه های زیر 250 نفر 9 ماه و از 250 الی 1000 نفر 6 ماه و در شرکت های بیمه معمولاً برای بیماریهای مزمن شامل: فتق،لوزه ،گوارتز،انواع سل،صرع،پروستات،پولیپ، دیسک ستون فقرات، انحراف بینی، انواع کیست، هیسترکتومی، سیستوساورکتوسل، جراحی کلیه، ماستوئیدکتومی ، کاتاراکت، جراحیهای قلبی و عروقی، دیابت ( به استثنا موارد اورژانس که منجر به بستری شدن دربخش C.C.U و I.C.U گردد به تایید پزشک معتمد بیمه گر) می باشد. 3 ماه در نظر گرفته می شود.

   پرداخت هزینه های درمانی چقدر طول می کشد؟

   ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ ۱۲:۲۹

   طبق شرایط عمومی بیمه مرکزی، بیمه‌گر باید حداکثر ظرف مدت پانزده روز کاری پس از تاریخ دریافت کلیه اسناد و مدارک تکمیل شده که بتواند به‌وسیله آنها میزان خسارت وارده و حدود تعهد خود را تشخیص دهد ، خسارات را پرداخت کند.

پورتال سامان
کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
مجری : پورتال سامان